Hamshik: Ronaldo jo Mareadona, s’mund të luajë vetëm te Juvja

Kapiteni i Napolit, Marek Hamshik, konsideron se Juventusi nuk do të bëhet shumë më i fortë më Kristiano Ronaldon, ashtu sikurse shpresohet, mbas transferimit të njërit prej futbollistëve më të mirë të botës nga Reali i Madridit te Juvja. Ardhja e Ronaldos te Juventusi krahasohet me ardhjen e dikurshme të Diego Maradonës, në vitin 1984,

Vazhdoni leximin →

Napoli, Hysaj eshte mire; do te luaje ndaj Sasuolos

Mauricio Sarri mund te marre fryme lirisht. Demtimi i Elseid Hysajt ne ndeshjen miqesore mes Shqiperise dhe Norvegjise nuk ishte aq i rende sa u mendua fillimisht te stafi i Napolit. Ne fakt mbrojtesi i perfaqesueses shqiptare eshte mire dhe iu bashkua skuadres per t’u stervitur rregullisht per ndeshjen e kampionatit me Sasuolon qe do

Vazhdoni leximin →