Grizman: Kishim përballë jo 11 lojtarë, por 11 “luftëtarë” të Luksemburgut!

Përfaqësuesja e Francës konsiderohej si favorite absolute në ndeshjen me Luksemburgun në Tuluzë, por futbollistët miq u mbajtën në mënyrë burrërore e dinjitoze dhe u bënë ballë të gjithë sulmeve të francezëve, duke arritur që të marrin një pikë nga kjo ndeshje që përfundoi 0-0. “Trekolorët” realizuan më shumë 30 goditje në drejtim të portës

Vazhdoni leximin →

Fjalë bese për Atletikon dhe Madridin nga Grizhman

Antonie Griezmann ka thënë se nuk ka arsye për t’u larguar nga Atletico Madrid dhe s’ben finte. Sulmuesi francez, Antonie Griezmann është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, pas paraqitjeve të tij fantastike me Atletico Madridin. Por, lojtari nuk është i brengosur dhe është shumë i lumtur në Atletico pavarësisht interesimit të skuadrave

Vazhdoni leximin →

Edhe tifozët preferojnë sulmuesin francez Grizhman

Antoni Grizhman është futbollisti më i mirë sipas tifozëve. Sulmuesi i Atletiko Madridit, nje lojtar inteligjent dhe me nje sens te habitshem pozicionaliteti, ka bere per vete edhe shijuesit e lojes.Grizhman është shpallur më i miri i vitit në La Liga, sipas votave të tifozëve, citohet ”Express”.