Gattuso gati të rikthehet në “skenë”

Gennaro Gattuso së shpejti mund të kthehet në skenën e futbollit, me trajnerin italian që ka marrë ofertë nga Arabia Saudite. Sipas raportimeve të medieve italiane, Al-Taawoun i ka bërë një ofertë shumë tunduese Gattusos. Tani i takon ish-lojtarit të Milan-it, që në muajin shkurt u shkarkua nga stoli i Marseille, të vendosë nëse dëshiron

Vazhdoni leximin →

Gattuso shkarkohet nga Marseille

Gennaro Gattuso është shkarkuar nga Marseille. Trajneri italian nuk arriti të tregonte më të mirën e tij te kubi francez, duke u shkarkuar. Gattuso në pesë ndeshjet e fundit në krye të ekipit të Marsilles mori tri barazime, dy humbje dhe asnjë fitore. Aventura e tij te Marsille zgjati pak më shumë se katër muaj,

Vazhdoni leximin →

Napoli,vjen rinovimi për Gattuson deri në vitin 2023

Ivan Gennaro Gattuso është në momentin e rinovimit të kontratës së tij me Napolin. Stafi i presidentit të klubit italian Aurelio De Laurentiis, ka përgatitur tashmë dokumentacionin e duhur që i është dërguar Jorge Mendes që kujdeset për interesat e trajnerit të skuadrës napoletane Mësohet se kontrata e re e Gattusos do të jetë deri

Vazhdoni leximin →

Napoli, Gattuso sulmon: Nuk jam zënë me skuadrën

Napoli të enjten do të luajë me Rijekën në Europa League dhe trajneri i tij, Gennaro Gattuso shfaqet i karikuar si gjithnjë. ‘Mund të bëjmë më mirë, e dimë, por rrugëtimi që kemi nisur më pëlqen-tha Gattuso-por paskla qenë dikush që mendonte se mund të grumbullonim 130 pikë’. Ditët e fundit në median italiane u

Vazhdoni leximin →