Spanjë, Atletico Madrid shpreson për një ftesë në Champions

Liga Spanjolle ka propozuar një zgjidhje për skuadrat që kualifikohen në Ligën e Kampionaeve nëse kampionatet do të ndërpriten përfundimisht për shkak të coronavirusit. Nëse kjo do të ndodhë, ekipet spanjolle që do të marrin pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube janë Barcelona, Real Madrid, Sevilla dhe Real Sociedad, duke lënë jashtë

Vazhdoni leximin →

MLS thërret Balotelin: Mario, të lutem eja këtu

Mario Baloteli vihet sërish në qendër të zërave të merkatos në lidhje me të ardhmen e tij. Sulmuesi Italian që gjatë muajve të verës u kthye në Itali po jeton ndoshta momentin më të vështirë që nga transferimi I tij te Breshia dhe tani po flitet gjithnjë e më shumë për largimin e tij që

Vazhdoni leximin →

Adoleshentja sensacionale Gof merr ftesë për turneun US Open

Tenistja amerikane, Kori Koko Gof, ishte anonime deri pa u zhvilluar Uimbëlldoni, por performanca e saj në këte trune Grand Slam u shndërrua në një sensacion të vërtetë. Edhe pse vetëm 15 vjeçe, Gofi fillimisht eliminoi Venus Uiliamsin, ndërsa më pas arriti deri në raundin e katërt të Uimbëlldonit, duke thyer madje edhe disa rekorde.

Vazhdoni leximin →

Messi, rezident në Rekanati; mund të votojë në zgjedhjet e 26 majit.

Për shumë persina Lionel Messi është poeti i futbollit, një lloj Xhakomo Leopardi i golit. Duket se argjentinasi ka dicka të përbashkët me autorin e veprave të pavdeshkme si ‘Infinito’; bëhet fjalë për vendin e rezidencës, Rekanati. Sipas asaj që publikohet nga e përditshmja ‘Corriere Della Sera’, sulmuesi i Barcelonës ka nënshtetësi të dyfishtë italo-argjentinasi

Vazhdoni leximin →