Sara nuk ka të sharë, bravo Çiçarito për nuhatjen para..porte!

Quhet Sarah Kohan, është stutende australiane dhe ka një fizik për ta patur zili. Është “trofeu” i fundit i fituar nga sulmuesi i West Hamit, Chicharito Hernandez. Futbollisti i përfaqësueses meksikane gjithmonë ka ditur të godasë në shenjë kur bëhet fjalë për jetën e tij private. Te West Hami shpresojnë që të shënojë shumë gola,

Vazhdoni leximin →

Dikur i dobët fizikisht, por sot një “bishë” e vërtetë

Aleksis Sançez është një nga futbollistët më të përgatitur fizikisht në botë, por, jo gjithnjë, ka qenë kështu, pasi, kur ai luante në Udineze, ai ishte i dobët, megjithëse me një shpejtësi dhe aftësi dribluese fantastike. Por, brenda një kohe të shkurtër, ai u shndërrua në një “bishë” të vërtetë, pasi tek Udinezeja ai konkludoi

Vazhdoni leximin →

Simeone, më mirë hyr vetë dhe luaj edhe pse je 47 vjeç!

Në raste të tilla, trajnerit i thuhet pikërisht kështu. “Hyr ti dhe luaj, se luan më mirë se ata”. Pa dashur aspak të ofendojmë futbollistët shumë të mirë të Atletikos së Madridit, është e madhe dëshira për të parë sesi do ta përballonte një ndeshje trajneri i tyre, Diego Pablo Simeone. Argjentinasi është 47-vjeçar, por

Vazhdoni leximin →