Ansu Fati nuk do të largohet nga Barcelona

Lajmi është shumë i mirë për klubin, për trajnerin Ksavi Hernandez, dhe për tifozët. Një talent si Ansu Fati ka deklaruar se do të qendrojë tek Barcelona edhe në të ardhmen, ndërsa për të ka diskutuar agjenti Zhorge Mendes. Portugezi, që tashmë i ka ndarë rrugët me Kristiano Ronaldon, bisedon me katalanasit edhe për dy

Vazhdoni leximin →

Konflikte tek Barcelona, edhe Levandovskin nuk e mbajnë nervat!

Natyrisht që janë momente shqetësimesh sidomos kur punët nuk ecin mirë. Tek Barcelona ka pasur përplasje lojtarësh siç ndodhi në dhomën e zhveshjes në “Old Traford”. Robert Levandovski u acarua me të riun Ansu Fati për një gabim që ai bëri në fushë dhe që solli golin e dytë të Mançester Junajtidit. Sipas lajmeve, Levandovski

Vazhdoni leximin →

Sërish probleme për Barcelonën, dëmtohet Ansu Fati!

Nuk mjaftoi eliminimi nga Liga e Europës, një dështim që kushton jo pak edhe nga ana financiare, por katalanasit marrin lajme të tjera të këqija. Ansi Fati pëson tjetër dëmtim dhe do të mungojë në ndeshjen e kësaj jave në La Ligë për shkak të një problemi në gju. Ndeshja në kampionat është këtë të

Vazhdoni leximin →

Ansu Fati, i vetmi lojtar që Ksavi e ka aktivizuar në të gjitha ndeshjet!

Nuk ka qenë gjithmonë titullar, madje shpesh është detyruar të pranojë një rol dytësor pasi treshja e sulmit ishte e përbërë nga Levandovski, Rafinja dhe Dembele. Sidoqoftë, Anstu Fati ishte gjithmonë një futbollist tepër i rëndësishëm për të cilin trajneri mendonte dhe ia kishte nevojën. Statistikat tregojnë se sulmuesi i ri është i vetmi lojtar

Vazhdoni leximin →