Fanella e Asanit në familjen e heroit

Ballist Morina mbahet mend nga të gjithë për ngritjen e dronit në Beograd në vitin 2014, gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Serbisë. Morina së fundmi ka qenë në stadiumin “Air Albania”, ku sulmuesi kuqezi, Jasir Asani i dha bluzën pas atij suksesi 3-0 ndaj Çekisë. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Morina tregon se ka

Vazhdoni leximin →

Xhokoviç shqyhen fanelën, imiton legjendarin Hulk Hogan!

Nuk është parë një skenë e tillë nga një superkampion që është tejmbushur me trofe! Novak Xhokoviç, pasi mundi me stërmundim të paparë Alkarazin në finalen e Cinacinatit, ka shqyer fanellën.  Pse zgjodhi pikërisht këtë akt çlirues kampion serb?  Nuk ka dyshim se ishte një imitim nga festimet e legjendës amerikane të keçit Hulk Hogan…

Vazhdoni leximin →

Tirana munde Beshiktashin, Shehi ktheja qokën Gyneshit..

Diplomaci e futbollit të  sotëm apo një stërkëmbësh  trajnerësh? Fjalët e trajnerit të Beshiktashit, Senjol Gynesh, para gazetarëve, sepse na kujtuan një histori të  shumë viteve më parë, një histori pikatnte, që, gati e kishim harruar. Shpresa jonë sapo kishte humbur një ndeshje me Letoninë, pasi i kishte dorëzuar edhe “çelsin e  lojës” kundërshtarit dhe

Vazhdoni leximin →

San Antonio heq nga qarkullimi “9-tën” e Toni Parkerit

Klubi amerikan i NBA-s, San Antonio Spars, më 11 dhjetor të këtij viti, në ndeshjen kundër “Memfis Grizlis” do të heqë nga qarkullimi bluzën me nr.9 që e ka mbajtur veshur deri tani basketbollisti i njohur francez, Toni Parker, duke e nderuar në mënyrë të veçantë këtë të fundit. Ky plejmejker fantastik i dha fund

Vazhdoni leximin →

Napoli ringjall  bluzën e Maradonës që të..peshkojë Hames Rodrigezin

Napoli është i interesuar seriozisht për shërbimet e pjesëtarit të përfaqësueses kolumbiane, Hames Rodrigez, që momentalisht po merr pjesë me ekipin e tij në Kopën Amerika. Karlo Ançeloti ka shprehur dëshirën që ky mesfushor ofensiv të luajë me Napolin dhe kryesia e këtij të fundit do që t’ia pëmbushë këtë dëshirë trajnerit të vet. Napoli,

Vazhdoni leximin →