Ancelotti dhe akuzat për evazion: Nuk më shqetësojnë

‘Është një ngjarje në zhvillim, shumë futbollistë e teknikë kanë pasur të njëjtin problem’. Këto ishin fjalët e trajnerit të Everton, Carlo Ancelotti teksa iu përgjigj një pyetjeje në lidhje me lajmin e orëve të fundit për hetimet ndaj tij për evazion fiskal në Spanjë. ‘Të gjithë këtë histori e lë në duart e avokatëve

Vazhdoni leximin →

Edhe Hames Rodrigez ‘në kthetrat’ e evazionit; hetohet për mashtrim prej 11.6 mln Euro

Hamez Rodrigez është futbollisti i radhës që bie në rrjetën e organeve fiskale spanjolle. në vendin iberik kanë nisur hetimet për mashtrime nga ana e futbollistit kolumbian kur ishte pjesë e Realit të Madridit. Rodriguez që aktualisht është futbollist i bajernit të Mynihut deklarohet se i detyrohet shtetit spanjoll 11.6 milionë Euro. Sipas organeve tatimore

Vazhdoni leximin →