Lëklerk dhe Erikson, pilotët e Alfa Romeo Sauber në 2018

Sharl Lëklerk dhe Markus Erikson janë pilotët e skuadrës së rinvuar të Formula 1, Alfa Romeo Sauber. Drejtuesit e kësaj të fundit zbuluan makinën e re që do të zbresë në pistat e këtij kampionati vitin e ardhshëm dhe bashkë me të edhe pilotët dhe kjo vetëm pak ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit

Vazhdoni leximin →