Serhio Ramos në qiell : Kemi trajner me filozofi të jashtëzakonshme futbolli!

Spanja e nisi me fitore 2-1 kundër Norvegjisë ciklin kualifikues për kampionatin e ardhshëm evropian (2020), ndërkohë që kapiteni i “furisë së kuqe”, Serhio Ramos, deklaroi mbas ndeshjes se ai është shumë i kënaqur me menyrën sesi e drejton përfaqësuesen trajneri aktual, Luis Enrike. Ramosi, në fakt, ishte edhe autori i golit të fitores, të

Vazhdoni leximin →

Tifozët spanjollë të habitur: A je në terezi, Luis Ernrike?!

Vendimi i trajnerit të përfaqësueses së Spanjës, Luis Enrike, që të mos ta thërrasë Zhordi Albën për ndeshjet e para të Ligës së Kombeve u prit shumë keq nga tifozët. Arsyeja është se ky mbrojtës i Barcelonës po luan shumë mirë këtë fillimsezoni, ndërkohë që kundër Hueskës që Barcelona e fitoi me rezultatin e thellë

Vazhdoni leximin →

Trajneri i Barcelonës B, Lopez… “pickon” Luis Enriken

Luis Enrike, në fund të sezonit të kaluar, i dha fund “aventurës” së tij te Barcelona që ishte super e suksesshme me nëntë trofe të rëndësishëm, por, megjithatë, ai, asnjëherë, nuk e fitoi dot mbështetjen e tifozëveë dhe të klubit. Gjithnjë, ka pasur kritika në adresë të Enrikes, të drejta ose të padrejta, por njëra

Vazhdoni leximin →