Partizani, shtatë minuta në ëndërr, më pas shpërthen Ekuban

Mrekulli në Antalia, Fenerbahçe – Partizani… kështu ishte konceptuar njoftimi zyrtar i klubit turk, në prag të ndeshjes ndaj nënkampionëve të Shqipërisë. Por në shtatë minutat e para, skuadra jonë ishte thjeshtë në ëndërr, shumë larg reputacionit të saj. Inferiore në fushë dhe gabime foshnjarake, kështu që takimi filloi 2-0 për skuadrën nga Stambolli. Pas

Vazhdoni leximin →

Ekuban, Starova ka shpikur një golshënues

Eshtë përsëri Ekuban që shënon dhe Partizani merr një tjetër tri pikësh shumë të rëndësishëm në “Selman Stërmasi”, këtë rradhë ndaj Korabit. Sulmuesi ganez është kthyer në golashënues në Shqipëri, ashtu siç nuk ka qenë kurrë gjatë të gjithë karierës së tij. Ka luajtur më parë në Lega Pro të kampionatit Italian dhe në 86

Vazhdoni leximin →

Duka nuk shikon Manushin tek “Procesi Sportiv”. Thumbimet e javës

Duka ( president i FSHF-së): “Nuk shikoj Manushin tek “Procesi Sportiv”, ngaqë ndjek bukuroshen Marina..” De Biazi ( trajneri i Kombëtares): “Nuk më intereson se çfarë thonë gazetarët, unë vetë jam i kënaqur nga ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe me Spanjën” Ardian Takaj ( president i Skënderbeut): “Tirana-Skënderbeu do të kujtohet si ndeshja e futbollit të

Vazhdoni leximin →