E thotë media portugeze: Buffon tundohet nga Benfica

E ardhmja e Gianluigi Buffon mund të jetë në Portugali. Pasi mbylli në mënyrë përfundimtare  karrierën e gjatë me Juventusin, 43 vjecari tani është në periudhë reflektimi  në lidhje me destinacionin e tij të ri dhe sipas të përditshmes ‘A Bola’, në listën që kërkojnë shërbimin e portierit italian është edhe Benfica. Ish portieri i

Vazhdoni leximin →

E ardhmja e Koeman, Barcelona i kërkon 15 ditë kohë

Barcelona vazhdon të mos shohë zgjidhje për të ardhmen e pankinës. Takimi i zhvilluar të martën mes Laportës dhe Koeman nuk shërbeu për të qartësuar të ardhmen e holandezit. Sipas  TV3 Presidenti i Barcelonës i kërkoi Koeman 15 ditë kohë për mbylljen e bisedimeve tashmë të hapura me trajnerë të tjerë. Vetëm në rast se

Vazhdoni leximin →

Juventusi dhe rinovimi me Pirlon? Ka mendime pro dhe kundër!

Kur arrin një sukses, gjërat ndryshojnë dhe po ashtu edhe fatet e njerëzve. Në futboll nuk ka përjashtime ndonëse për një klub si Juventusit thjesht kualifikimi për në Champions nuk mund të quhet një arritje e madhe. Trajneri Andrea Pirlo arriti thjesht objektivin minimal, ndërsa pas 9 vitesh u humb titulli në Serinë A. Pirlo

Vazhdoni leximin →