Juventusi s’mbahet.. gati 80 milionë euro për “djaloshin çudi” te Dortmundit

Futbollisti i Borusias së Dortmundit, Xhejdon Sanço, është një sensacion i vërtetë në futbollin evropian, ndërsa ai po vazhdon të luajë shkëlqyeshëm me ekipin e mësipërm gjerman. Vetëm 18 vjeç, ky futbollist anglez ka arritur “ta ndezë” Bundesligën dhe pritet që shumë shpejt ai të kalojë në ndonjë nga klubet më të mëdhenj të Evropës

Vazhdoni leximin →

Mrekullia e Realit që vlen sa një minierë ari quhet Asensio

Kryesia e Realit të Madridit ia rriti pagën vjetore Marko Asensios nga 3,5 në 4,5 milionë euro. Në kontratën e re të një prej futbollistëvë më të talentuar të kampionit spanjoll dhe evropian ndodhet edhe klauzola e blerjes së tij, sipas se cilës, klubi që deshiron ta blejë Asension, duhet të nxjerrë nga “qesja” 500

Vazhdoni leximin →