Armiku i vjetër, Saki i propozon Realit transferimin e Dibala

Arrigo Saki po kthehet në një nga personazhet më të urruer të tifozëve juventinë, megjithëse edhe më parë nuk ka pasur ndonjë dashuri mes palëve. Ish-trajneri i madh i Milanit i ka propozuar së fundmi edhe publikisht, presidentit të Realit, Florentino Perez, që të sjellë në Madrid talentin argjentinas Dibala. Duke shfrytëzuar marrëdhëniet e shkëlqyer

Vazhdoni leximin →

Dibala nguron për rinovimin, Reali gati për “gjueti”

Rinovimi i Paulo Dibala me Juventusin po bëhet çdo ditë edhe më i paarritshëm. Palët ka kohë që nuk po arrijnë gjuhën e përbashkët për të nënshkruar kontratë të re, që do ta blindonte talentin argjentinas te “Zonja e Vjetër”. Kjo situate, për momentin është duke iu përshtatur Real Madridin, që po shpreh interesim për

Vazhdoni leximin →

Higuian të besojmë tek golat, por kur thua..Dibala si Mesi

Gonzalo Higuain, sulmuesi i Juventusit, e ka lavdëruar yllin e ri të Argjentinës, Paulo Dybala. Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain e ka krahasuar Paulo Dybalan me yllin e Barcelonës, Lionel Messin. Dybala është duke shkëlqyer në fanellën e Juventusit që prej transferimit nga Palermo në verën e vitit 2015. “Ata janë të njëjtë. Messi e dëshmon

Vazhdoni leximin →

Ëndrra e fundit e Florentinos, një yll i Juventusit tek Reali!

U mendua se Florentino Perez ishte ngopur me sportin e tij të preferuar, atë të blerjes dhe prezantimit të yjeve në “Bernabeu”. Paskemi qenë gabuar. Bosi madrilen nuk po pret që drejtuesit e tjerë të Realit të përfundontë operacionin e rinovimit të kontratave me futbollistët e mëdhenj, dhe po përgatit afrimin e një tjetri. I

Vazhdoni leximin →

Dibala driblon: topi basketbollit më i madh se unë..

Në ditën që ka shpërthyer çështja Bufon, është pasur edhe nga një ngjarje tjetër disa ditë më pas.  Në Vinovo Allegri, Dibala kishte ndërprerë stërvitjen për shkak të një dëmtimi që do ta mbante disa kohë larg lojtarin. Ndërsa pritej që t’i nënshtrohej fizioterapisë në palestër, është kapur duke luajtur basketboll. Trajneri i tij ka

Vazhdoni leximin →

Alegri me dhimbje koke, Bufon, Dibala e Pjaniç jo në apel!

Stolin e ka plot dhe kjo e ngroh, por kur mungojnë tre kampionë njëherësh asnjëherë nuk është e lehtë. Masimiliano Alegri ka dhimbje koke për ndeshjen e radhës në Serinë A, për shkak se Xhixhi Bufon, Paulo Dibala e Miralem Pjaniç nuk mund të përgjigjen në apel. Portieri e njëkohësisht kapiteni është i lodhur, argjentinasi

Vazhdoni leximin →