Yjet e kombëtares gjermane e vendosën: Japim 2.5 milionë euro për virusin!

Fillimisht erdhi thirrja në rrjetet sociale nga ana e futbollistëve Matias Ginter dhe Leon Gorecka, dhe vendimi i tyre për të dhuruar shumë financiare për të luftuar koronavirusin në Gjermani. Më pas, Federata Gjermane e Futbollit vendosi ta bënte ndihmesën në mënyrë të organizuar, dhe drejtori administrativ i kombëtareve, Oliver Birhof, ngarkoi kapitenin Manuel Nojer

Vazhdoni leximin →

Valladolid mund Espanyolin, Ronaldo I dhuron skuadrës iPhonë e bileta avioni

Fitorja ndaj Espanyolit përpara dhjetë ditësh e lejoi Valladolidin të marrë 3 pikë dhe të bëjë një hap të rëndësishëm drejt mbijetesës në La Liga në Spanjë. Për këtë arsye sipas ‘La 8 de Valladolid’, presidenti I klubit, Fenomeni Ronaldo vendosi të shpërblejë futbollistët për atë rezultati duke I dhuruar secilit prej futbollistëvë nga një

Vazhdoni leximin →

Sa dhurata për Hallouinin, por Milani arrin të festojë

Ishte një mbrëmje e vështirë në “San Siro”, nën një shi të ftohtë vjeshte, por gjithsesi Milani vendas arriti ta festonte siç duhet Hallouinin, pas ndeshjes me Xhenoan në Serinë A. Lojtarët në fushë menduan shpesh për të bërë dhurata, siç ishte “shakaja” e hidhur e Lukas Bilias, që u dëmtua dhe doli nga loja

Vazhdoni leximin →