“Dhimbje koke” për Silvinjon, tjetër mungesë për përballjet e shtatorit

Teksa ndeshjet e radhës të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, ndaj Republikës Çeke e Polonisë janë shumë afër tekniku Sylvinho tashmë duhet të vuajë një tjetër mungesë me rëndësi në organikën e tij. Bëhet fjalë për “gardianin” e portës, Tomas Strakosha, i cili raportohet nga mediat angleze se po vuan

Vazhdoni leximin →

Tronditen “galaktikët”, Vinicius 6 javë jashtë fushave të blerta

Pas dëmtimeve “katastrofike” të Tibo Kurtua e Arda Gyler, të cilët do të qëndrojë respektivisht 9 dhe 4 muaj jashtë fushave të blerta, tashmë “galaktikët” e Real Madrid do të vuajnë një tjetër mungesë të rëndësishme në organikën e tyre. Bëhet fjalë për “fantazistin” brazilian, Vinicius Xhunior, i cili do të qëndrojë rreth 1 muaj

Vazhdoni leximin →

Javë “e zezë” për “galaktikët”, dëmtohet rëndë tjetër lojtar i Real Madrid

Pas Tibo Kurtua e Arda Gyler, duket se një tjetër lojtar i “galaktikëve” të Real Madrid do të mbesë jashtë fushave të blerta për një kohë të gjati, pasi në përballjen e mbrëmjes të së shtunës ndaj Atletiko Bilbaos, qendërmbrojtësi Eder Militao la fushën i përlotur, pas një dëmtim që mori. Sipas raportimeve më të

Vazhdoni leximin →

Përkeqësohet gjendja e Nkunku, “ylli” francez detyrohet të operojë gjurin

Më herët u raportua se “fantazisti” francez i “bluve” të Çelsit, Kristofer Nkunku, mund të mungojë 2 muajt e ardhshëm, mirëpo gjërat kanë marrë një rrjedhë tjetër dhe dëmtimi mund të zgjasë më shumë seç pritej. Vetë londinezët kanë njoftuar se, Nkunku i është nënshtruar një operacioni në gju mesditën e kësaj të marte dhe

Vazhdoni leximin →

Brojës i “buzëqesh” fati, Nkunku lë miqësoren i dëmtuar

Pavarësisht dëshirës për të zbritur në fushë në gjatë miqësores së fundit në turin parapërgatitor, ndaj “verdhezinjve” të Borusias së Dortmundit, tekniku i “bluve” të Çelsit e la sërish Armando Brojën jashtë fushës së blertë. Mirëpo, jo gjithçka shkoi mirë për londinezët të cilët humbën shërbimet e “yllit” të tyre, Kristofer Nkunku, me këtë të

Vazhdoni leximin →

Një “diamant” lë futbollin, dëmtimi mbyll karrierën e spanjollit

Tashmë gjithçka është vendosur. David Silva është larguar zyrtarisht nga futbolli i luajtur, me mesfushorin spanjoll ka konfirmuar tërheqjen e tij pasi pësoi një dëmtim të rëndë në gju gjatë sezonit të kaluar të La Liga. “Fantazisti”, 37-vjeçar kaloi një dekadë te Mançester Siti pasi u largua nga Valencia në vitin 2010. Ai luajti më

Vazhdoni leximin →