“Margaritari” Mukoko po vuan si Ansu Fatiu apo Pedri!

Adoleshenti i Dortmundit, që theu shumë rekorde për moshën e re në futbollin gjerman, duket se po “digjet” para kohe. Jusufa Mukoko u bë më i riu lojtar që debutonte dhe shënonte në Bundesligë e përpara tij hapej një e ardhme e madhe, por për momentin ai nuk mundet që të luajë. Sulmuesi me origjinë

Vazhdoni leximin →

Lindsi Uon kërkon përsëri që të garojë me meshkujt

Skiatorja amerikane, Lindsi Uon, që konsiderohet si një nga sportistet më të mira në botë në sportin e skive alpine, pavarësisht se ka pësuar disa dëmtime kohët e fundit, edhe gjatë këtij sezoni, do të përpiqet që të fitojë ndonjë trofe tjetër dhe ta rrisë numrin e përgjithshëm të fitoreve në Kupën e Botës. Në

Vazhdoni leximin →

Konte dëmton Konten me stërvitjet spartane tek Çelsi

Antonio Konte nuk është një trajner si të gjithë të tjerët dhe këtë nuk e tregon vetëm temperamenti i tij shpërthyes që e ka bërë të njohur kudo. Tekniku italian, qëkur ka marrë drejtimin e Çelsit, nuk ka ngurruar që të ndjekë hap pas hapi skuadrën në seancat stërvitore, duke u stërvitur përkrah lojtarëve. Meqë

Vazhdoni leximin →