Nevil Dede largohet nga Elbasani

Nevil Dede nuk do të jetë më trajner i Elbasanit. Palët kanë ndarë rrugët mes tyre dhe këtë e ka zyrtarizuar klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Klubi dhe Dede nuk kanë rënë dakort për politikat për sezonin e ri dhe në këto kushte kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre.  Klubi falenderon trajnerin

Vazhdoni leximin →

Nevil Dede vazhdon me Elbasanin

Ditën e mërkurë, në ambjentet e stadiumit Elbasan Arena, drejtuesit e AF Elbasanit kanë rikonfirmuar në stol teknikun Nevil Dede. Krah presidentit dhe drejtuesve më të lartë të klub, Dede synon që në Superiore të marrin rezultatet duke kënaqur njerëzit dhe mbushur stadiumin. Presidenti i AF Elbasanit Kujtim Llupa i ka idetë e qarta në Superiore,

Vazhdoni leximin →

Akuzat nga Vlora kundër Elbasanit, Nevil Dede: Qentë le të lehin…

Elbasani ka qenë në epiqendër të polemikave gjatë javës së fundit, pasi verdheblutë barazuan kundër Flamurtarit. Pas mënyrës rokamboleske në të cilën erdhi barazimit mes dy skuadrave, nga vlonjatët erdhën akuza të rënda për favorizim të verdhebluve gjatë këtij kampionati në Kategorinë e Parë. Megjithatë, duket se elbasanasit kanë lënë pas krahëve ato situata dhe

Vazhdoni leximin →

Nevil Dede tek Elbasani: Kthehem në shtëpinë time!

Me këtë ekip fitoi titullin shumë kohë më parë. Nevil Dede ishte pjesë e Elbasanit që mori kampionatin në 2006-të, për herë të dytë dhe të fundit në historinë e tij, ndërsa tani do të jetë sërish në të njëjtin klub, veçse në pozicion tjetër. Ish-kapiteni i Tiranës, që u shpall 8 herë kampion me

Vazhdoni leximin →

Largimi i Dedes nga Tirana, çfarë debati me presidentin “mbushi kupën” për trajnerin?!

Mund të quhet padyshim rrufe në qiell të pastër. Jo se Tirana po shkëlqente, por largimi i trajnerit Nevil Dede pak minuta para ndeshjes së Superligës ndaj Laçit nuk pritej aspak. Tekniku iku pa filluar ende sfida në “Selman Stërmasi”, ndërsa ata që ishin të pranishëm treguan se pati debat me presidentin Refik Halili për

Vazhdoni leximin →