Manovrat e mëdha të Barcelonës, nga Vajnaldumi tek De Ligti!

Nuk dihet nëse mund t’ia dalë, edhe pse përpjekjet do t’i bëjë deri në fund. Barcelona sipas të gjitha gjasave do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me Gini Vajnaldumin, mesfushorin që mbylli karrierën me Liverpulin dhe tani është lojtar i lirë. Vajnaldum ishte një i preferuar i trajnerit Ronald Kuman që verën e kaluar, por

Vazhdoni leximin →

Juventus, Alex Sandro e De Ligt drejt rikthimit

Periudha e pauzës për ndeshjet e kombëtareve sjell edhe lajme të mira për Juventusin. Në momentin e rifillimit të kampionatit, Andrea Pirlo me shumë mundësi do të ketë në dispozicion 2 elementë të rëndësishëm për repartin e mbrojtjes; Alex Sandro dhe Matthijs De Ligt. Më i rëndësishëm është riaftësimi i holandezit për trajnerin e bardhezinjve

Vazhdoni leximin →