De Biazi merr frymë në Irlandë, Azerbajxhani barazon 1-1

Ndoshta nuk do të realizojë mrekulli të tjera siç ishte fitorja në Portugali dhe në miqësoren ndaj Francës në “Elbasan Arena”. Xhani De Biazi nuk është në stolin e Shqipërisë, me të cilën arriti në finalet e Euro 2016-ës, por tek Azerbajxhani, që ka vetëm 1 fitore në 13 ndeshjet e fundit. Gjithsesi, barazimi 1-1

Vazhdoni leximin →

Tradhëti e klasit të lartë nga De Biazi! Sa gabim që të çuam në Europian….

Tradhëti e klasit të lartë mund të klasifikohet fraza e ish-trajnerit, Xhani De Biazi, e cila këto ditë ka bërë xhirron e “ç‘nderimit” nëpër dynjanë  tonë, pale në  zyrat stërmadhe të FSHF-së.  Kaq me helm  ishin fjalët e Xhanit, drejtuar futbollistëve të Azerbaixhanit, sa edhe në sektorin e “përgjimeve’” në  Federatë kanë ditë dhe netë

Vazhdoni leximin →