Kush e pagoi garancinë? Dani Alves “driblon” gazetarët

Ish-futbollisti i Barçës, Dani Alves, u paraqit në Gjykatën e Barcelonës mëngjesin e sotëm, i shoqëruar nga avokati i tij, për të respektuar paraqitjet javore të vendosura nga gjykata për lirinë e fituar me kusht. Pas daljes nga gjykata, braziliani është pyetur, ndër të tjera, për personin apo personat që i kanë paguar garancinë për

Vazhdoni leximin →

Kush i pagoi 1 milionë euro për Dani Alves?

Çështja e Dani Alves vazhdon të mbetet e mbuluar nga misteri edhe pse tashmë ish-mbrojtësi është liruar në pritje për të mësuar vendimin e apelit pasi nga shkalla e parë u dënua me 4 vjet burg pasi rezultoi fajtor për perdhunimin e një vajze në Barcelonë. Mediat ndërkombëtare vazhdojnë të hetojnë në lidhje me situatën

Vazhdoni leximin →

Memhpis Depay pagoi për Dani Alves

Dani Alves la dje pas 14 muajsh qelitë e burgut në Barcelonë, kjo pasi ishte dënuar me 4.5 vite burgim duke u shpallur fajtor për përdhunimin e një 23-vjeçareje. Paçka dënimit, një garanci prej 1 milionë eurosh bëri që ish-kapiteni i Brazilit të dilte në liri me kusht. Mediet në Spanjë bëjnë me dije se nuk ishte

Vazhdoni leximin →

Neymar braktis mikun Dani Alves

Dani Alves nuk arrin të dalë nga tuneli ku është futur prej më shumë se një viti e gjysmë. Ish-mbrojtësi i Barcelonës dhe Brazilit, i dënuar me 4 vite e gjysmë pasi rezultoi fajtor për përdhunimin e një 23-vjeçareje, siguroi lirinë e përkohshme në pritje të vendimit të apelit por familja Neymar që premtoi se

Vazhdoni leximin →

Dani Alves mund të lirohet nga burgu këtë javë

Gjykata e Barcelonës do të vendosë këtë të martë, më 19 mars , nëse ish-futbollisti brazilian Dani Alves, i dënuar me katër vjet e gjysmë burg për sulm seksual, mund të largohet nga burgu ose nëse, përkundrazi, duhet të vazhdojë të qëndrojë në burg. Në fakt, mbrojtja ligjore e ish-futbollistit brazilian ka kërkuar masën e

Vazhdoni leximin →