Simeone shfryn ndaj gjykimit: Ja pse është më e lehtë të fitojmë Champions

Diego Simeone është tërbuar pas barazimit 1:1 në “Camp Nou”, që solli dhe eliminimin e skuadrës së tij nga Kupa e Mbretit. Në fund të ndeshjes, El Cholo nuk është përmbajtur dot duke sulmuar drejtpërdrejtë gjyqtarët e sfidës por edhe skuadrën blaugrana në konferencën për shtyp. “Gjyqtarët mund të gabojnë, por gabimet e tyre do të mbahen mend, tashmë e kuptoj se

Vazhdoni leximin →

Saki je një trajner i nderuar, por kur parashikon…

Arrigo Sacchi, ish trajneri i Italisë dhe Milanit, mendon se Juventusi mund ta fitoj këtë sezon Ligën e Kampionëve. Juventusi ka fituar titullin e pestë me radhë në Serie A, derisa është në kërkim të trofeut të gjatë. Por, Juventusi mund ta fitoj këtë sezon edhe Ligën e Kampionëve. Kështu mendon ish trajneri i Italisë

Vazhdoni leximin →

Dibala nguron për rinovimin, Reali gati për “gjueti”

Rinovimi i Paulo Dibala me Juventusin po bëhet çdo ditë edhe më i paarritshëm. Palët ka kohë që nuk po arrijnë gjuhën e përbashkët për të nënshkruar kontratë të re, që do ta blindonte talentin argjentinas te “Zonja e Vjetër”. Kjo situate, për momentin është duke iu përshtatur Real Madridin, që po shpreh interesim për

Vazhdoni leximin →