Dibala nguron për rinovimin, Reali gati për “gjueti”

Rinovimi i Paulo Dibala me Juventusin po bëhet çdo ditë edhe më i paarritshëm. Palët ka kohë që nuk po arrijnë gjuhën e përbashkët për të nënshkruar kontratë të re, që do ta blindonte talentin argjentinas te “Zonja e Vjetër”. Kjo situate, për momentin është duke iu përshtatur Real Madridin, që po shpreh interesim për

Vazhdoni leximin →

Njolloset Champions, dyshime trukimi për ndeshjen e Kievit

Dhjetëra të plagosur, shumë gola dhe një valë zërash për trukimin e rezultatit, pasuan humbjen e thellë të Beshiktashit në Champions League këtë mesjavë. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Olimpik” të Kievit përfaqësonte një shans ideal të skuadrës turke, për të kaluar në raundin tjetër të kupës me veshë të mëdhenj, por miqtë humbën thellësisht

Vazhdoni leximin →

Hysaj kualifikohet në Champions, Napoli fiton në Portugali!

Elseid Hysaj është një përfaqësues i futbollit shqiptar në Ligën e Kampionëve. Mbrojtësi i kombëtares arriti një kualifikim të merituar me Napolin, pas fitores 2-1 në Portugali. Napolitanët mund të mjaftoheshin edhe me barazimin, por në “Estadio Da Luz” morën 3 pikët ndaj Benfikës. Kajehon dhe Mertens ishin shënuesit, me Hysajn në fushë. Benfika doli

Vazhdoni leximin →

Kap Championsin Murinjo, ose Junajtid humb qindra milionë!

Një nga testet më të vështira të karrierës. i tillë është ky për Zhoze Murinjon, ndërsa informacionet nga Anglia tregojnë sesa rëndë do t’i kushtonte Mançester Junajtidit moskualifikimi për në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Mediat britanike raportojnë se humbja më direkte do të ishte ajo që do të merrte nga vetë pjesëmarrja në

Vazhdoni leximin →