Championsi për meshkuj e femra e ka emrin … Çelsi

Nuk janë vetëm të besuarit e trajnerit Tomas Tuhel që arritën ndeshjen përmbyllëse të Ligës së Kampionëve. Blutë e Londrës kanë edhe një përfaqësues tjetër në një finale të tillë, dhe pikërisht skuadrën e vajzave. Çelsi u kualifikua për në sfidën për trofe për femra pasi eleminoi bindshëm Bajernin e Mynihut në gjysmëfinale, duke përmbysur

Vazhdoni leximin →

Reali shkon në Londër me Ramos-Mendi, por pa Varanin

Ishte vendosur një afat dhe ai duket se po respektohet. Plani i kapitenit madrilene për të qenë gati për ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Championsit ndaj Çelsit po realizohet sepse Sergio Ramos jepet i gatshëm për të luajtur. Mediat spanjolle dhe ato britanike shkruajnë se qendërmbrojtësi do të kthehet pikërisht ndaj Çelsit për të ndihmuar

Vazhdoni leximin →