Ancelotti krahason Bellingham me Kakà

Jude Bellingham po konfirmon të gjithë talentin e tij të jashtëzakonshëm në këtë pjesë të parë të sezonit. Në mënyrë të pashmangshme sulmuesi anglez krahasohet me shumë legjenda të futbollit. Pas fitores në Ligën e Kampionëve ndaj Napolit, Real Madridi rikthehet nesër në fushë ndaj Granadës dhe Carlo Ancelotti foli në konferencën për shtyp, duke

Vazhdoni leximin →

Ancelotti e mbyll me Real Madrid

Real Madrid tashmë po mendon për zëvendësuesin e Ancelottit dhe në focus është Roberto De Zerbi. Lajmi vjen direkt nga Spanja dhe, edhe nëse raportohet nga katalanasit e Sport dhe jo një nga gazetat tradicionalisht afër Blancos, tashmë po ngjall shumë interes. Trajneri italian është kontaktuar dhe tashmë kanë nisur negociatat për verën e ardhshme

Vazhdoni leximin →

Ançeloti kërkonte emër tjetër për sulmit, “galaktikët” ngecin te Mbape

Pavarësisht aludimeve të shumta, se Kiljan Mbape shumë shpejt mund të veshë fanellën e “galaktikëve” të Real Madrid, “ylli” francez nuk ishte prioriteti kryesor i “mbretërve” të Madridit këtë sezon. Objektivi kryesor i merkatos së “los blankos” këtë sezon ishte pikërisht “fiksimi” i Bajern Mynih, “bomberi” anglez i skuadrës së Totenhem, Herri Kejn. Mirëpo, “galaktikët”

Vazhdoni leximin →

‘Rrjeta’ e evazionit fiskal; bie edhe Carlo Ancelotti

Edhe Carlo Ancelotti bie në rrjetën e evazionit fiskal në Spanjë. Sipas mediave në vendin iberik, trajneri I Evertonin është vënë nën hetim pas një denoncimi të bërë nga Prokuroria e Madridit sipas së cilës, Carlo Ancelotti ka bërë evazion fiskal për një shifër pak më të lartë se 1 milion Euro për vitet 2014-2015

Vazhdoni leximin →