Edgar Çani nuk dorëzohet, Piza mbetet me shpresë në Serinë B!

Potencialisht mund të ishte sulmuesi kryesor i kombëtares shqiptare. Karakteri duket e ka penguar Edgar Çanin për të shpërthyer në karrierë, veçse futbollisti edhe kështu tregon se është i vlefshëm. Ai shënoi për Pizën në ndeshjen shtëpiake në Serinë B, ndaj Pro Verçelit. Miqtë, që kanë dalë disa herë kampionë të Italisë para më shumë

Vazhdoni leximin →

Rënohet Piza e shqiptarëve, pas telefonit, stadiumit i presin edhe dritat

Për Pizën, skuadrën e shqipëtarëve, që militon në Serinë B italiane, problemet nuk kanë të përfunduan, madje janë shtuar edhe të tjera, nga më absurdet. Ditën e djeshme është ndërprerë edhe energjia elektrike në stadiumin “Arena Garibaldi”, për shkak të faturave të mospaguara, shifër që ka arritur në rreth 4 mijë euro, nga pronarët aktualë

Vazhdoni leximin →

Ajeti mund Ujkanin, Torino tani në Kupë ndaj Milanit!

Në fushë Arlind Ajeti, Samir Ujkani dhe Edgar Çani. Tre shqiptarë në të gjashtëmbëdhjetat e Kupës së Italisë, në përballjen Torino-Piza. Fitoi mbrojtësi i kombëtares, përballë portierit të Kosovës dhe sulmuesit të rikthyer tek Shqipëria. Skuadra vendase, favorite absolute për t’u kualifikuar, vuajti shumë më tepër sesa kishte menduar dhe iu deshën kohët shtesë, por

Vazhdoni leximin →