Të bësh 31 vjet burg për të marrë Lojrat Olimpike? I ndodh shefit olimpik brazilian!

Karlos Artur Nuzman, drejtuesi i Komitetit Organizator të Olimpiadës “Rio 2016” dhe ish-president i Komitetit Olimpik të Brazilit, është dënuar me gati 31 vje burg për korrupsion, organizim kriminal, riciklim të parave dhe evazion fiskal. Vendimi i Gjykatës në Rio de Zhaneiro erdhi pas operacionit “Lojë e Papastër”, që hetoi blerjen e votave për të

Vazhdoni leximin →

Burgu është për burrat, Samuel Eto rrezikon plot 6 vjet!

Ç’paskan qenë këta yjet e futbollit? A e dinë këta se ekzistojnë ligje dhe taksa për t’u paguar? Duket se këtyre po u shkon shprehja “burgu është për burrat” dhe i fundit në listë është Samuel Eto. Edhe ky një ish-lojtar i Barcelonës, ndërsa nga klubi katalanas për pranga u bënë më herët Lionel Mesi

Vazhdoni leximin →