Në Spanjë; vetëm lojtarët që blihen nga 1 janari në merkato do të jenë ekstrakomunitarë

Pas akordit mes Mbretërisë së Bashkuar dhe BE për Brexit, Liga, Federata Spanjolle e Futbollit dhe Shoqata e Futbollistëve në Spanjë, arritën një akord për sistemimin e situatës së futbollistëve britanikë që luajnë në vendin iberik. Në bazë të këtij akordi, lexohet te AS, futbollistët që janë federuara tashmë për sezonin 2020/21 nuk do të

Vazhdoni leximin →

Messi, Kristiano Ronaldo dhe problemet me….Brexit

Kuinton Fortun disa muaj më parë përpara ndeshjes mes Mancester Junajtid dhe Barcelonës në Old Traford në Old Traford tha se mënyra më e mirë për të ndalur Messin është që të mos lejohet të hyjë në Angli. Askush nuk e mendonte se këto fjalë do të rezultonin një profeci. Në fakt Brexit që pritet

Vazhdoni leximin →

Bejl nuk njeh Boris Xhonson dhe Brexitin; bota skandalizohet

‘Boris Xhonson? Nuk e di kush është…kryeministri I Britanisë? Ndjek vetëm golfin, kjo është e gjitha. Mendova se ai ishte kryetari I Bashkisë-kjo është fraza e Garet Bejl që ka cuditur e skandalizuar Britaninë e Madhe dhe të gjithë botën. Të gjitha mediat digitale I kanë bërë jehonë intervistës së uellsianit të dhënë për ‘The

Vazhdoni leximin →

Superbastet angleze, fitoret e Leiçester, BREXIT dhe Tramp

Në Britani kanë një shprehje: “Çdo gjë që lëviz, mund të kuotohet”. Dhe sipas kësaj llogjike, në ishull i ke mundësitë për të vënë bast për gjithçka, ndërsa me rastin e zgjedhjes së presidentit të 45-të është bërë edhe një analizë se në çfarë rastesh në muajt e fundit, bastexhinjtë e guximshëm mund të fitonin

Vazhdoni leximin →