Botërori i MotoGP; 19 gara në kalendarin 2018

Botërori i MotoGP i vitit 2018 do të ketë 19 gara në 2018, një më shumë nga sa ka pasur deri tani. Federata Ndërkombëtare e Motociklizmit zyrtarizoi kalendarin e këtij kampionati që do të nisë në 18 mars me Çmimin e Madh të Katarit dhe që do të përfundojë me atë të Valencias në 18

Vazhdoni leximin →

Kriza në Gjirin Persik prek futbollin, FIFA zëvendëson arbitrin e Tajlandë-Emirate; ishte nga Katari

Futbolli nuk mbetet imun nga kriza politike që ka shpërthyer në gjirin Persik ku disa shtete mes të cilëve edhe Emiratet e Bashkuara Arabe, kanë ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Katarin duke e akuzuar për mbështetje të terrorizmit. Kjo u duk edhe në faktin që FIFA zëvendësoi arbitrin e sfidës mes Tajlandës dhe Emirateve të Bashkuara

Vazhdoni leximin →