Natalia Siewiec, ‘Larissa Riquelme polake’ që I sjell fat Leëandoëskit &Co.

Natalia Siewiec fitoi famën përpara 5 vitesh gjatë Evropianit të 2012 të zhvilluar në Poloni e Ukrainë, për t’u shndërruar në ‘Larissa Riquelmen polake’. Por përpara kësaj, modelja polake ka pozuar për revistën mashkullore ‘Playboy’ për t’u shndërruar më pas në yllin e televizionit dhe modës. Vitin e kaluar ishte në Francë për të ndjekur përfaqësuesen polake në Evropian dhe tani ajo po e mbështet në cdo ndeshje të eliminatoreve të botërorit 2018 madje duket se i ka sjellë fat. Polonia në fakt me fitoren ndaj Polonisë 3-0 falë tripletës së Lewandowskit, tashmë është me një këmbë në fazën finale të  botërorit. Natalia padyshim e festoi atë me entuziazëm dhe ndoshta ka menduar që tani për të marrë masat e udhëtimit drejt Rusisë vitin e ardhshëm.

Sfidanti,al