Spanja kthehet prapa në kohë; fanela e botërorit si në vitet ’90

Duhen edhe disa muaj nga fillimi i Botërorit 2018 dhe skuadrat duket se i kanë nisur përgatitjet e tyre dicka që ka nisur me prezantimin e uniformave që do të veshin futbollistët në eventin më të rëndësishjëm sportiv të vitit të ardhshëm. e ka bërë këtë gjë edhe përfaqësuesja spanjolle. Federata e Futbollit të vendit iberik ka përdorur rrjetet sociale për të publikuar fotot e fanelave të reja të Spanjës

Ajo që të bën përshtypje për këtë fanelë është se dizenjoja e saj është frymëzuar nga uniforma që Spanja përdori edhe në Kampionatit Botëror të Futbollit të vitit 1994 të zhvilluar në SHBA. Ndërkaq, përvec Spanjës kanë zbuluar fanelat e Botërorit të 2018 edhe përfaqësueset e Kolumbisë dhe Italisë.

sfidanti.al