Barcelona e zhytur në borxhe, kërkon kredi tjetër

Situata e vështirë financiare ka detyruar Joan Laportën të kërkojë një tjetër kredi të madhe këtë verë. Lajmin e bëri me dije e përditshmja katalanase “La Vanguardia”, e cila shpjegon se pas këtij hapi qëndron vështirësia në likuiditet e klubit katalan. Për këtë motiv numri një i klubit po diskuton kontratën me “Nike”. Siç dihet klubi

Vazhdoni leximin →

Borxhet e Barcelonës mund të arrijnë në 3 miliardë euro!

Situata duket e vështirë, edhe pse presidenti Zhoan Laporta, vazhdimisht shprehet optimist. Barcelona mund të ketë probleme më të mëdha me borxhet, sesa në kohën e ish-presidentit Bartomeu, sepse janë ulur të ardhurat dhe janë rritur shpenzimet. Sipas një ekonomisti 71-vjeçar katalanas, Zhaume Jopis, ish-drejtues i Barçës, borxhet mund të arrijnë në 3 miliardë euro,

Vazhdoni leximin →