Dortmundi ndalet në momentin më të bukur, Bajerni ka shansin e madh!

Borusia Dortmund ndalet në momentin më vendimtar të sezonit dhe shpërdoron mundësinë më të mirë për të thelluar qoftë edhe përkohësisht diferencën në krye të Bundesligës. Kryesuesuesit e kampionatit gjerman barazuan 1-1 në transfertën e Buhumit, duke i dhënë një asist rivalëve të përjetshëm të Bajernit të Mynihut. Pas golit të pësuar në minutën e

Vazhdoni leximin →

Dortmundi duket “shend e verë, lufton në kupë e kampionat!

Borusia e Dortmundit siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë. Skuadra verdhezi mundi në transfertë 1-2 Bohumin, duke hedhur një hap të rëndësishëm në turneun e dytë për nga rëndësia në futbollin gjerman. Emre Xhan shënoi i pari për Borusian, ndërsa mesfushori me origjinë turke ia dedikoi golin pikërisht viktimave të tërmetit. Vendasit barazuan

Vazhdoni leximin →