Është vetëm 18 vjeç dhe që tani vlen 100 milionë sterlina?

Borusia e Dortmundit ka edhe një “kapital” tjetër në radhët e veta dhe fjala është për sulmuesin anësor 18-vjeçar, Xhejdon Sanço. Dihet prej vitesh se Borusia kultivon futbollistë të rinj yje dhe, aktualisht, futbollsitët më të kërkuar të saj janë amerikani Kristian Pulishiç dhe Xhejdon Sanço. Sanço është një futbollist i ri i talentuar anglez

Vazhdoni leximin →