“Zikaltërit” të pandalshëm në merkato, Inter siguron shërbimet e “yllit” francez

Interi ka siguruar firmën e një futbollisti të rëndësishëm për planet e Simone Inzagit. Sipas mediave italiane, zikaltrit dhe Bajern Mynih kanë gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin e Benzhamin Pavard në radhët e klubit italian. Inter do të paguajë 30 milionë euro në arkat e Bajern Mynih, ndërsa 2 milionë euro të tjera janë

Vazhdoni leximin →

Kejn nuk mjafton, Lajpcig shkruan historinë në Superkupën e Gjermanisë

Pritej një fitore e thellë e “bavarezëve”, por ndodhi krejtësisht e kundërta. “Demat” gjermanë të Lajpcig arritën të bënin diçka të mrekullueshme mbrëmjen e djeshme, teksa për herë të parë në historinë e klubit fituan trofeun e parë të Superkupës së Gjermanisë, pasi mundën me rezultatin e thellë 0 me 3, “bavarezët” e Bayern Munich,

Vazhdoni leximin →

“Galaktikët” sfidojnë Bajernin, Real Madrid kërkon “gardianin” spanjoll

Fillimisht u përfol për një kalim te “bavarezët” e Bayern Munich, mirëpo gjërat kanë marrë një rrjedhë tjetër për “gardianin” e Çelsi, Kepa Arizabalaga, i cili orët e fundit lidhet ngushtë me një kalim te “galaktikët” e Real Madrid. Sipas raportimeve më të fundit të tabloideve britanike, “shtatlarti” iberik shihet si zëvendësuesi perfekt i belgut

Vazhdoni leximin →

Inter në kërkim të një “bomberi”, “zikaltërit” për “pazar” te Bajern

Pasi kompletuan afrimet në portë dhe repartin defensiv, tashmë “zikaltërit” e Inter kërkojnë të forcojnë sulmin e skuadrës, të “gjymtuar” pas largimit të Romelu Lukaku, ku opsionet nuk janë të pakta, mirëpo bordi i nënkampionëve të Evropës, nuk ka dëshirë të shpenzojë shumë. Pas Alvaro Morata, Mehdi Taremi, Folarin Balogun e Marko Arnautoviç, tashmë në

Vazhdoni leximin →

Marrin fund “vuajtjet” e Bajern, Herri Kejn është zyrtarisht “bavarez”

Tashmë gjithçka është zyrtare. “Bomberi” i Kombëtares angleze, Herri Kejn ka kompletuar transferimin e tij, nga skuadra e Totenhem drejt “bavarezëve” të Bayern, pas shumë përpjekjesh të këtyre të fundit për realizimin e këtij kalimi. Pas firmës me kampionët e Bundesliga, Kejn u shpreh mjaft i lumtur që tanimë është pjesë e Bajern, me këta

Vazhdoni leximin →