Bayern Munich transferon shokun e Uzunit

Bayern Munich kryen goditjen e parë të merkatos, por jo për atë të janarit, por për atë të verës së ardhshme. Në fshehtësi të plotë, bavarezët kanë mbyllur me sukses marrëveshjen me klubin e Granadës për nënshkrimin e Bryan Zaragozas. Drejtuesit gjermanë kanë pranuar të paguajnë klauzolën prej 15 milionë euro të 22-vjeccarit dhe kështu

Vazhdoni leximin →

Garë “gjigandësh”, Tottenham e Bayern në “luftë” për “yllin” anglez

Me merkaton e verës shumë pranë fundit, “gjigandët” e futbollit evropian po bëjnë përpjekjet e fundit për të forcuar ekipet e tyre, përpara një sezoni që pritet të jetë shumë i zjarrtë, si në Evropë, ashtu dhe në Kampionatet përkatëse. Për këtë arsye, “londinezët” e Tottenham dhe “bavarezët” e Bayern Munich kanë vënë në fokus

Vazhdoni leximin →

Në kërkim të një mesfushori, “bavarezët” gati 60 milionë euro për “yllin” portugez

Me mesfushorin Xhoshua Kimish, tashmë të spostuar në mesin e fushës, si një organizator , “bavarezët” e Bajern Mynih janë në kërkim të një mesfushori defensiv për sezonin e ri, tek i cili tekniku Tuhel të ketë besim. Duket se lojtari i ri është gejtur dhe bëhet fjalë për mesfushorin portugez, Zhoao Palhinja, i cili

Vazhdoni leximin →

Tjetër “bavarez” për “zikaltërit”, Inter kërkon mesfushorin e Bajern

Pavarësisht se kanë afruar lojtarë në çdo repart të fushës, “zikaltërit” e Inter duket se nuk kanë ndërmend të ndalen në këtë fund merkatoje dhe kërkojnë të bëjnë një transferim të fundit para se të mbyllet zyrtarisht çdo gjë. Sipas raportimeve më të fundit të mediave italiane, tekniku Inzaghi nuk është i bindur me performancat

Vazhdoni leximin →

Me mendjen te Çelsi, Tuhel kërkon një tjetër “londinez” te Bajern

Gjetja e profilit me numër 6 në “Allianz Arena” po merr trajtën e një “ekuacioni” pa zgjidhje, ndonëse shumë emra janë lakuar ditët e fundit. Konor Gallager i shtohet “galerisë” së lojtarëve në radarët e kampionëve të Bajernit. Personazhi në fjalë gjendet në radhët e Çelsit dhe ka kontratë me “blutë” deri në vitin 2025.

Vazhdoni leximin →

Bajerni zëvendëson Pavardin, gati akordi me mbrojtësin e Çelsit

Bajerni ka nisur menjëherë nga puna për të zëvendësuar mbrojtësin Benzhamë Pavard, i cili do të transferohet te Interi për 32 milionë euro. Siç bëjnë me dije mediat gjermane, “rekordmenët” janë shumë pranë akordit me Çelsin për Trevoh Çalobah. Mbrojtësi anglez nuk është në planet e trajnerit Mauricio Poçetino, teksa pëlqehet shumë nga Tomas Tuhel,

Vazhdoni leximin →

Mungoi në përballjen hapëse të Bundesligës, Pavar gati për kalimin tek Inter

Interi është në kërkim të një mbrojtësi dhe mediat italiane raportojnë se zikaltërit kanë arritur akordin me Bajernin për mbrojtësin Pavar. Megjithatë, transferimi ende nuk është kryer dhe lojtari vazhdon të jetë pjesë e skuadrës së Bajernit. Ditën e djeshme, Pavar mungoi në stërvitje dhe u duk si një sinjal që gjërat kanë përfunduar, por

Vazhdoni leximin →

“Zikaltërit” të pandalshëm në merkato, Inter siguron shërbimet e “yllit” francez

Interi ka siguruar firmën e një futbollisti të rëndësishëm për planet e Simone Inzagit. Sipas mediave italiane, zikaltrit dhe Bajern Mynih kanë gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin e Benzhamin Pavard në radhët e klubit italian. Inter do të paguajë 30 milionë euro në arkat e Bajern Mynih, ndërsa 2 milionë euro të tjera janë

Vazhdoni leximin →