Xabi Alonso tenton të bindë Writz të qëndrojë

Florian Wirtz po shkëlqen këtë vit në Bundesliga me Bayer Leverkusen. Mesfushori gjerman ka shënuar 7 gola dhe ka dhuruar 10 asistime në 27 ndeshje në kampionat, duke e bërë atë një nga më produktivët në të gjithë Evropën. Sipas raportimeve të medieve gjermane, kjo performancë e 20-vjeçarit nuk u ka shpëtuar Manchester City-t dhe

Vazhdoni leximin →

Leverkusen përmbys Hoffenheim dhe “prek” titullin

U duk sikur Leverkusen po shkonte drejt humbjes së parë sezonale, por nuk ndodh kështu. Ekipi i  Xabi Alonsos,  përmbysi në fund 2-1 Hoffenheim. Mysafirët “shtangët” pretendentët për titull në minutën e 33-të. Pas disa pasimesh të bukura të skuadrës së drejtuar nga Matarazzo, Beier finalizoi në mënyrë perfekte, duke ndezur kështu festën e tifozëve

Vazhdoni leximin →

Bayern Munchen kërkon mesfushorin e Leverkusen, Frimpong

Bayern Munich ka nisur të mendojë për merkaton e verës. Sipas raportimeve të medieve gjermane, bavarezët kanë kthyer fokusin nga mesfushori i kryesuesve të Bundesligas, Jeremie Frimpong. Holandezi ka kontratë me Bayer Leverkusen deri në verën e vitit 2028 dhe “aspirinat” nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga shërbimet e 23-vjeçarit. Në një situatë të

Vazhdoni leximin →

Leverkusen, Xabi Alonso ka një klauzolë

Xabi Alonso është trajneri i momentit, pasi po fluturon drejt titullit të parë kampion me Bayer Leverkusenin, teksa plot tri klube të mëdha europiane kanë vënë emrin e tij në krye të listës për t’i besuar drejtimin sezonin e ardhshëm. Bayerni i Mynihut, Liverpoolli dhe Barcelona kanë njoftuar se do të ndryshojnë trajner në fund

Vazhdoni leximin →

Bayer Leverkusen “prek” titullin

Bayer Leverkusen përfiton nga ngadalësimi i Bayern në ndeshjen e javës së 24-ët të Bundesligës dhe shtrihet në +10 në krye të tabelës. Djemtë e Xabi Alonso fituan 2-0 në shtëpinë e Këlnit, që luajti me 10 lojtarë që nga minuta e 14-të për shkak të goditjes së ashpër të Thielmann ndaj Xhakës. Frimpong zhbllokoi

Vazhdoni leximin →

Xhaka në formacionin e javës në Bundesliga

Bayer Leverkuseni ka vazhduar me formë të shkëlqyer në Bundesliga, duke marrë një fitore tjetër të madhe në transfertë. “Aspirinat” kanë triumfuar në Augsburg me rezultat minimal 0-1, gol që u shënua në minutën 94-të nga Palacios. Granit Xhaka ishte ndër lojtarët më të mirë në këtë sfidë, duke qenë i pakalueshëm në mesfushën e

Vazhdoni leximin →