Leverkusen kërkon 150 milionë për Wirtz

Florian Wirtz magjepsi botën e futbollit në sezonin e mrekullueshëm të Bayer Leverkusen. Emri i tij përfundoi në listën e objektivave të ekipeve më të mëdha evropiane, teksa për Radio Marca, drejtori i “Aspirinave”, Fernando Carro, foli për merkaton. “Kurrë mos thuaj kurrë në tregun e transferimeve, por një gjë është e sigurt: nuk do

Vazhdoni leximin →

Klauzola e shtrenjtë e Xabi Alonsos

Javën e kaluar Fabrizio Romano njoftoi se Xabi Alonso do të mbetet trajner i Bayer Leverkusen sezonin e ardhshëm. Specialisti spanjoll, i cili aktualisht mban vendin e parë në Bundesligë me Leverkusen, ishte një dëshirë e madhe e Liverpoolit dhe Bayernit, të cilët këtë verë do të jenë pa trajnerët e tyre Jurgen Klopp dhe

Vazhdoni leximin →

Publikohet klauzola në kontratën e Xabi Alonsos

Elozhet për Bayer Leverkusen dhe Xabi Alonson në këtë sezon nuk kanë fund. Trajneri spanjoll po i udhëheq “Aspirinat” drejt një sezoni magjepsës dhe që mund të shkruhet me gërma të arta në historinë e gjermanëve. Leverkusen është më pranë se kurrë titullit të parë historik në Bundesliga, ndërsa skuadra garon edhe në dy fronte

Vazhdoni leximin →