Xhaka i dyti ndër lojtarët më me ndikim në botë

Granit Xhaka lojtari i dytë më me ndikim në botë. Kështu shkruan gazetare zvicerane Blick, në një artikull të bërë publik së fundmi. Gjithçka është prodhuar nga rezultati i një përllogaritjeje të kryer nga Observatori i Futbollit CIES. Sipas asaj që shkruhet, vetëm Rodri (Manchester City) bën më mirë se mesfushori me origjinë shqiptare në të

Vazhdoni leximin →

Tatuazh falas për tifozët e Bayer Leverkusen

Sezoni i rekordeve për skuadrën e tyre të zemrës meriton një kujtim, i cili zgjat për të gjithë jetën. Pas triumfit në Bundesligë dhe arritjes në finalen e Kupës së Gjermanisë dhe Ligës së Europës, skuadra e Leverkusen ka bërë të paharrueshëm sezonin si skuadra me më shumë ndeshje radhazi pa humbje, plot 49. Për

Vazhdoni leximin →

Xhaka: Arritja në finale, e pabesueshme

Leverkusen në finale të Europa League, e pret Atalanta. Skuadra gjermane, edhe njëherë tregoi se është e pathyeshme. Kur dukej se humbja ishte e pashmangshme, bëri atë që dukej e pamundur, aq më tepër përballë një skuadre si Roma, duke vendosur barazpeshën 2-2. Një nga pikat më të rëndësishme të skuadrës kampione të Gjermanisë është

Vazhdoni leximin →

Xhaka: Tani jam i lumtur me Leverkusen!

Granit Xhaka është shndërruar në një lider për Bayer Leverkusen me mesfushorin me origjinë shqiptare që rezultoi një element kyç për skuadrën e drejtuar nga Xabi Alonso në fitimin e titullit kampion në Bundesliga, por edhe për arritjet e tjera me gjermanët që janë pranë finales së Europa League si dhe janë në finalen e

Vazhdoni leximin →

Wirtz nuk largohet nga Bayer Leverkusen

Ylli i Bayer Leverkusen-it, Florian Wirtz, nuk do të largohet nga kampionët e Gjermanisë këtë verë. Mediet gjermane bëjnë me dije se talenti 20-vjeçar do të jetë në dispozicion të trajnerit Xabi Alonso edhe për sezonin e ardhshëm. Në një situatë të tillë, klubi që ka shfaqur më shumë interes për mesfushorin gjerman, Bayern Munich

Vazhdoni leximin →