Mesi shtrydh kokën për të gjetur trajnerin e ri tek Argjentina

Federata e Futbollit e Argjentinës (AFA) është në kërkim të trajnerit të ri pas shkarkimit të Edgardo Bauza Gjashtë trajnerë janë kandidat për ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Argjentinës pas shkarkimit të Edgardo Bauza nga detyra. Fjala është për: Jorge Sampaoli (Sevilla), Diego Simeone (Atletico Madrid), Mauricio Pochettino (Tottenham Hotspur), Marcelo Gallardo (River Plate),

Vazhdoni leximin →

Argjentina e Mesit “ha” edhe kokën e Bauzës

Edgardo Bauza pritet shumë shpejt të shkarkohet nga posti i trajnerit të Argjentinës, kjo pritej. Argjentina është duke menduar që ta shkarkojë trajnerin Edgardo Bauza, pas humbjes 2:0 nga Bolivia që tani rrezikon seriozisht Kupën e Botës pasi gjenden në pozitën e pestë në renditje, me një pikë më pak se Kili që gjenden në

Vazhdoni leximin →

Argjentina, gati “gijotina” për trajnerin Bauza

Argjentina është duke menduar shkarkimin e  trajnerit Edgardo Bauza, pas humbjes 2-0 nga Bolivia dhe tani rrezikon seriozisht finalet e Botërorit, pasi gjenden në vendin e pestë në renditje, me një pikë më pak se Kili i vendit të katërt, pozicion që të dërgon direkt në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Sipas asaj që raporton

Vazhdoni leximin →

Në Argjentinë e nxjerrin në rrugë dyshen Aguero-Higuain

Jo i kanë thënë trajnerit Bauza. Kjo ka një arsye:është  pak i dashur nga tifozët. Por nuk ka shpëtuar nga “shpata” e tyre edhe Higuain e Aguero. I mirëpritur në përfaqësuese është trajneri Simeone, dhe mbi të gjithë, treshja sulmuese Mesi, Dibala dhe Ikardi.  Ky është sondazhi-hetues që bën “La Nacion” për preferencat në seleksionin

Vazhdoni leximin →