Bashaksehiri, Cikalleshi në një ekip të pathyer, por pa tifozë!

Istanbul Bashaksehirspori është skuadra ku bën pjesë Sokol Cikalleshi. Ky fakt e lidh klubin nga Turqia me futbollin shqiptar, ndërsa historia e tij në këtë sezon është kthyer në kuriozitet europian dhe botëror. Themeluar vetëm 26 vjet më parë, Bashaksehiri është në krye të Superligës turke, duke luftuar dhëmb për dhëmb me gjigandët tradicionalë, Gallatasaraj,

Vazhdoni leximin →