Dortmundi ndalet në momentin më të bukur, Bajerni ka shansin e madh!

Borusia Dortmund ndalet në momentin më vendimtar të sezonit dhe shpërdoron mundësinë më të mirë për të thelluar qoftë edhe përkohësisht diferencën në krye të Bundesligës. Kryesuesuesit e kampionatit gjerman barazuan 1-1 në transfertën e Buhumit, duke i dhënë një asist rivalëve të përjetshëm të Bajernit të Mynihut. Pas golit të pësuar në minutën e

Vazhdoni leximin →

Alegri e pranon: Rezultati ishte i drejtë!

Barazimi nuk është se e ka kënaqur, ndonëse as nuk e ka mërzitur plotësisht. Maks Alegri e di se Juventusi i tij mundet të fitojë në Milano e të arrijë në finalen e Kupës së Italisë, por gjithsesi nuk ia ha hakun Interit. “Më vjen keq që pësuam gol aq vonë, por rezultati është i

Vazhdoni leximin →

Ançeloti: Barazimi i Realit më lë të kënaqur!

Natyrisht, nuk ishte aspak i lumtur pas një rezultati të tillë, aq më shumë që ekipi i tij dha shumë futboll. Karlo Ançeloti u përpoq që të ishte i qetë pasi Reali mbeti 5 pikë prapa Barcelonës në La Ligë. “Ne luajtëm shumë mirë, – thotë ai, – merituam të fitonim, ekipi po përmirësohet, po

Vazhdoni leximin →