Asani: Nuk kemi çfarë humbim ndaj Spanjës

Sulmuesi i kombëtares Jasir Asani ka dhënë një intervistë për faqen e UEFA-s ku ka folur për pritshmëritë e Shqipërisë në ndeshjen e fundit në grup përballë Spanjës. “Ata luajnë futboll të nivelit të lartë dhe Spanja ka gjithashtu talente të mëdha. Ne kemi mësuar shumë si një skuadër në Euro 2024, pasi këto ndeshje janë

Vazhdoni leximin →

Las Palmas shumë pranë Jasir Asanit

Aventura aziatike për Jasir Asanin mund të jetë më e shkurtër nga ç’mendohej. Në ambientet e Kombëtares kuqezi është thënë se mëngjërashi kuqezi do të rikthehet në Europë. Destinacioni më i mundshëm për momentin duket se është Las Palmas. Mediet spanjolle vetëm pesë ditë më parë e bënë një fakt të kryer transferimin e Asanit

Vazhdoni leximin →

E dashura e Asanit: E njoha në derbi, isha tifoze e Tiranës

Futbollisti i Kombëtares, Jasir Asani dhe partneren e tij Giota kanë përfunduar në qendër të vëmendjes në mediat rozë. Dy yjet rrëfyen historinë e tyre të dashurisë: Si u njohën? Kush është më romantiku? Po më xhelozi? Në daljen e tyre të parë mediatike çifti iu përgjigj këtyre pyetjeve por jo vetëm. Historia e tyre

Vazhdoni leximin →

Broja dhe Asani në listën e Sylvinho-s

Armando Broja dhe Jasir Asani do të jenë pjesë e Shqipërisë në Europianin e verës. Dy sulmuesit kanë zbarkuar në Tiranë më herët se të tjerët. Lojtarët do të jenë pjesë e listës së Silvinjos, e cila do të bëhet publike të hënën e 27 majit. Shqipëria do të përfaqësohet nga 26 futbollistë në Europian.

Vazhdoni leximin →

Asani premton gola në Euro 2024

Futbollisti Jasir Asani, në një rrëfim ndryshe për emisionin “PitStop” në Klan Maqedoni, flet për ndjenjat dhe emocionet e forta që kishte përjetuar gjatë karrierës së tij. Asani tregon se të qenit pjesë e Kombëtares së Shqipërisë është një ëndërr e plotësuar që kur ishte fëmijë. “Ftesa kur erdhi isha në Kore dhe dy ditë para

Vazhdoni leximin →