Arsenal, Inter e Siti refuzojnë miqësoret “përtej detit”, a do të jenë gati?!

Kovidi mbetet në ajër, dhe pas një Kampionati Europian që brodhi nëpër gjithë kontinentin, skuadrat e klubeve sikur po rezervohen. Nëse Belgjika apo Zvicra përshkuan mijëra kilometra për të luajtur ndeshjet e tyre, ekipet e kampionateve të ndryshme i kanë vënë vizën shumë prej detyrimeve të tilla. Arsenali dhe Interi i Milanos, për shembull, nuk

Vazhdoni leximin →

Arsenali sfidoi Sllavian e Pragës për racizmin, Xherrard i lumtur!

Mediat britanike ishin plot me lavdërime për “topçinjtë” që bënë veprimin duke u ulur në gjunjë, në misionin e tyre kundër racizmit, ndërsa kjo ndodhi pikërisht në Pragë përpara ndeshjes ndaj Sllavias, lojtari i së cilës Kudela u dënua me 10 ndeshje për ofendime raciste. Kapiteni Aleksandër Lakazetë ishte “kryetrimi” sepse ishte mu përballë lojtarëve

Vazhdoni leximin →

Urrejtje, racizëm dhe diskriminim, Arsenali gati të braktisë rrjetet sociale

Arsenali është gati të marrë në konsideratë mundësinë e daljes nga rrjeter sociale nëse nuk do të frenohen fyerjet raciste që në ditët e kaluara shtynë edhe një legjendë si Thierry henry që të mbyllë të gjithë profilet e tij. Për momentin, klubi londinez gjithnjë nëpërmjet rrjeteve sociale nisi një fushatë me hashtagun #StopOnlineAbuse  kundër

Vazhdoni leximin →