Arsenali mund të jetë 8 pikë para në Premier deri në 1 prill!

Natyrisht, sfida me Kristël Palasin është një “grackë” e vërtetë, dhe trajneri Mikel Arteta e di këtë gjë. Sidoqoftë, shansi është i mirë që Arsenali të shkëputet në 8 pikë epërsi në krye të Premier Ligës pasi do të luajë këtë fundjavë në shtëpi ndaj londinezëve “të vegjël”. Mançester Siti ndërkaq do të pushojë në

Vazhdoni leximin →

Në Angli besojnë se Arsenali do ta fitojë titullin këtë sezon!

Teste të tilla mund të përcaktojnë të ardhmen. Arsenali vazhdimisht është cilësuar si pretendent i fortë për titullin në Premier Ligën angleze, veçse pas suksesit ndaj Bornmuthit, ky etiketim mori më shumë vlerë. Londinezët dhanë një provë karakteri pasi u ndodhën 0-2 në humbje, dhe jo vetëm fituan 3-2, por edhe merituan gjithçka. Edhe pse

Vazhdoni leximin →

Arteta: Ne fituam një ndeshje të çmendur!

Trajneri i Arsenalit nuk e fshehu aspak atë që ndodhi në “Emirejts”, ndërsa ishte padyshim i lumtur që skuadra e tij ia doli në këtë betejë të ashpër. Londinezët fituan me përmbysje ndaj Bornmuthit. “Një ndeshje e çmendur që nga sekonda e parë, – u shpreh Mikel Arteta, – Ne nuk hoqëm dorë nga përpjekjet

Vazhdoni leximin →

Arsenali jep shumë më pak rroga se Junajtidi, Liverpuli e Siti, por është i pari!

Në renditjen e futbollit kryesojnë londinezët, ndërsa në atë të parave “djajtë e kuq”. Mançester Junajtidi mbetet skuadra angleze që ka borderonë më të lartë për rrogat, plot 384 milionë paundë në sezon, ndërsa bëhet fjalë për edicionin 2021-2022, pra për të kaluarin. Interesant fakti se Arsenali, që kryeson Premier Ligën me 5 pikë më

Vazhdoni leximin →