Boehli “600-milionësh” takon Paris SG për Nejmarin

Pasuria e tij është shumë më e madhe, ndonëse kur vjen puna për Katarin, kjo nuk ka krahasim. Gjithsesi, miliarderi amerikan Tod Boehli po vazhdon shpenzimet e mëdha dhe pasi harxhoi 600 milionë euro për të forcuar ekipin në disa muaj, dëshiron të bëjë edhe një çmenduri tjetër. Lajmet janë që pronari i Çelsit është

Vazhdoni leximin →

Al Helaifi sulmon Barcelonën dhe Superligën Europiane (Realin)!!

Presidenti i Paris SG po përpiqet të forcojë dy aleanca këto kohë. Edhe pse është përfaqësuesi i një projekti shtetëror, që mbështetet nga miliardat e Katarit, sërish Naser Al Helaifi dëshiron të paraqitet si një “paneuropian” dhe si një “tradicionalist” futbolli. Për këtë arsye, sheiku sulmon projektin e Superligës Europiane, që ka si përfaqësues më

Vazhdoni leximin →