Neymar në gjyq për keqtrajtimin e pastrueses

Një ish-punonjëse shtëpie ka akuzuar yllin brazilian të futbollit Neymar në Gjykatën e Punës në Paris për punë të paligjshme, kushte të pahijshme të punës, mospagesë të orarit shtesë dhe mungesë pushimi me pagesë. Sipas Le Parisien, që ka bërë të ditur informacionin,  ajo kërkon 368 mijë euro dëmshpërblim. Duke regjistruar orarin e saj të

Vazhdoni leximin →

Bastet Itali, Corona akuzon edhe Allegrin

Fabrizio Corona vazhdon të publikojë dëshmi të reja rreth skandalit të basteve në futbollin italian. Paparaci i famshëm italian ka zbuluar emrat e shumë futbollistëve ku i pari që është dënuar është Nicolo Fagioli i Juventusit me shtatë muaj pezullim. Corona ka zbuluar emra të tjerë si Nicolo Zaniolo, Nicola Zaleëski, Sandro Tonali, Federico Gatti

Vazhdoni leximin →