Një trajner akuzon De Gean për mungesë besnikërie!

Është stërvitës portierësh dhe quhet Emilio Alvarez. Ai ka disa kohë që është larguar nga Mançester Junajtidi, dhe së fundmi zbulon se arsyeja që ai iku nga “Old Trafordi” ishte De Gea. Alvarezi, u soll në Angli nga Zhoze Murinjo, pikërisht për të bindur De Gean që të qendronte tek Junajtidi, ndërsa të dy kishin

Vazhdoni leximin →

Hofenhajmi nuk e respekton Rumenigen: Po na vjedh talentet!

Disa muaj më parë, shefi ekzekutiv i Bajernit, i doli në krah presidentit të klubit të qytetit të vogël, ndërsa u sulmua nga tifozët bavarezë. Karl-Hajnc Rumenige ndenji qëllimisht pranë Ditmar Hopit, pronarit të Hofenhajmit, i cili ishte ofenduar nga tifozët ultras sepse, sipas tyre, po prish traditën e futbollit në Gjermani. Sot, klubi i

Vazhdoni leximin →

Guardiola akuzon për komplot kundër Sitit në Angli

Gjatë sezonit të kaluar u shpreh se ndjeu diferencim për ekipin e tij në krahasim me të tjerët. Pep Guardiola lëshoi një tjetër akuzë të fortë lidhur me drejtësinë në futbollin anglez, duke lënë të nënkuptohet (por, fare qartë) se Mançester Siti do të duhet të luftojë jo vetëm kundër kundërshtarëve në fushë, por edhe

Vazhdoni leximin →