Tokyo 2020, akord IOC-Pfizer/BioNTech për vaksinimin e sportistëve

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar arriti një marrëveshje me Pfizer/BioNTech në prag të Lojërave Olimpike dhe Paralimpike të Tokios për vaksinimin e sportistëve pjesëmarrës në këto kompeticione. Ishte vetë organizmi më i lartë sportiv në botë që njoftoi për këtë akord nëpërmjet një komunikate për shtyp. ‘Në kuadër të planeve për të garantuar siguri dhe mbrojtjen e

Vazhdoni leximin →

Bayern Mynih-Nagelsmann, arrihet marrëveshja?

Julian Nagelsmann është gjithnjë e më pranë pankinës së Bayernit të Mynihut. Trajneri aktual i Leipizigut prej kohësh po përflitet si pasuesi i Hansi Flick në drejtimin e kampionëve të Gjermanisë, një lëvizje kjo që duket se po konkretizojhet. Mediat gjermane, në mënyrë të vecantë e përditshmja prestigjioze ‘Bild’flasin për arritjen tashmë të një akordi

Vazhdoni leximin →

E bujshme nga media turke: Fenerbahçe ka marrë Sarrin

‘Arrihet akordi mes Maurizio Sarrit dhe presidentit Ali Koc; italiani do të jetë trajneri i ri i Fenerbahcesë’. Bomba mediatike lëshohet nga Turqia, pikërisht nga e përditshmja ‘Ajansspor’ që tregon për takimin mes drejtuesve të Fenerbahçes dhe trajnerit toskan që është ende në kontratë me Juventusin Fenerbahce që në Super Ligën Turke është në vendin

Vazhdoni leximin →

Kontrata e re? Ramosi e di se Reali ia ka ende nevojën!

Ndoshta në fushën e lojës mund të gjejnë dikë tjetër për ta zëvendësuar, por gjithsesi si udhëheqës të ekipit do të jetë thuajse e pamundur të ketë një “sozi”. Sergio Ramos është vërtet gjithnjë më pranë largimit nga Realit, me kontratën që i përfundon në qershor të këtij viti, por gjithsesi mediat spanjolle gjykojnë se

Vazhdoni leximin →