Si guxon shefi i UEFA-s, Ceferin  të shpallë fituese Italinë?

Degjoni dhe mbani shënim fjalët e pandershme  të  shefit te UEFA-s, Ceferin: “ Nëse Italia nuk kualifikohet në Europian, do të ishte një katastrofe. Italia është shumë e rëndësishme.  Mendoj se se Italia do të fitoj ndaj Ukrainës..”

Pyetja e madhe është : si ia lejon vetes shefi i UEFA-s të parashikoj që Italia do të fitoka me Ukrainën?!  Atëhere le të bëjë një parashikim edhe shefi i FIFA-s, Infantino dhe të krahasojmë “nuhatjen” e dy piramidave të futbollit Botëror.Ky parashikim i Ceferinit do të pritet si një “bombë”  që këtë herë vjen nga “zotët e futbollit” dhe jo nga Rusia.

Me rastin e skandalit te basteve ne Itali thuhet se futbollistwt e kanw ekstremisht  tw ndaluar tw vwnw baste pwr ekipet ku luajnw, po shefat e kanw tw lejuar tw na tregojnw se kush do tw fitojw dhe cili do tw humbasw…

Sfidanti.al