Ceferin kundër tifozëve kroatë

Në ndeshjen Kroaci-Letoni, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024, në tribunën e ultrasve vendas u shpalos një flamur i ndaluar i ish-qeverisë fashiste kroate. Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin është ndalur te tifozët dhe ndikimi i tyre në sportin më të bukur gjatë një debati në Panairin e Librit në Frankfurt të Gjermanisë. “95% e

Vazhdoni leximin →

“Muaji i mjaltit” me UEFA-n mbaron?, në federatë e kanë me përtesë të flasin për gabimet e tyre

UEFA e shtrëngoi dorën këtë herë sepse ndoshta votat e Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë së Veriut të unifikuara nuk ia janë dashur hë për hë. Nuk ka zgjedhje në asnjë nivel dhe sot duhet që ndoshta “masha” e Disiplinës të bëjë punën për të cilën funksionon dhe ekziston. Në paralajmërimin e gjatë, “garnitura” është gjoba

Vazhdoni leximin →

UEFA kundër Napolit për tifozët e Frankfurtit!

Tashmë është kthyer në një çështje tepër të nxehtë. Ndalimi i tifozëve të Frankfurtit për të udhëtuar drejt Napolit për ndeshjen e Championsit, solli jo vetëm reagime nga Gjermania, por edhe nga UEFA. Presidenti i organizatës që drejton futbollin europian, Aleksandër Çeferin, ka shprehur qartë mbështetjen e tij për tifozët gjermanë. Ai e ka cilësuar

Vazhdoni leximin →