Salahu paralajmëron largimin e mundshëm nga Liverpuli!

Nuk dihet nëse është taktikë për t’i rritur rrogën vetes, apo një dëshirë thjesht për të provuar diçka të re. Mohamed Salah ka nënvizuar se bisedimet për rinovimin e kontratës me Liverpulin nuk po ecin përpara, ka akuzuar bordin drejtues si fajtor për këtë, dhe ka shtuar se i pëlqen interesimi që ka për të, trajneri i Barcelonës, Ksavi Hernandez. Sulmuesi egjiptian, golshënuesi më i mirë i Premier Ligës dhe në formën më të mirë të karrierës, ka edhe 18 muaj kontratë në “Anfild”. “Vendimi është në dorë të drejtuesve, – tha Salahu, – ata duhet ta zgjidhin këtë çështje. Klubi është gati të më përgjigjet nga ana financiare, por vendimi nuk varet vetëm nga ana financiare. i lumtur për interesimin e Ksavit dhe të një ekipi si Barcelona, por unë jam i lumtur tek Liverpuli. Të shohim çdo të ndodhë në të ardhmen”.

Sfidanti.al