Klop nuk harron: Serhio Ramos eshte mundes, hodhi Salah ne toke pa meshire

Kane kaluar 2 muaj nga finalja e Liges se Kampioneve mes Realit te Madridit e Liverpulit, por trajneri Jurgen Klop nuk harron ate çfare ndodhi sidomos faullin e Serhio Ramos ndaj Mohamed Salah me mbrojtesin qe i shkaktoi nje demtim ne shpatull egjiptianit.

‘Nese sheh ate finale dhe nuk je tifoz i Realit, kupton se ajo e Ramos ishte nje sjellje brutale dhe e pameshirshme-tha Klop-nese i ben bashke te gjitha episodet e ketij lojtari te asaj ndeshjeje dhr une shoh futboll qe kur isha 5 vjeç, ve re shume gjera. Ne episodin me Salah nuk thua çfare dyluftimi i forte. Problemi eshte se sheh qe i njejti arbiter gjykon ndeshje te rendesishme boterori. Ishte i pameshirshem’.

Sfidanti.al