Milan-Konte, me shume se zera spekulative

Te Rino Gatuzo rishfaqet hija e Antonio Kontes. Kontaktet mes Leonardos dhe ish trajnerit te Çelsit jane me shume se zera spekulative. Sipas medias italiane ne fillim te javes tjeter pritet qe te zhvillohet nje tjeter takim mes tyre me brazilianin qe do te kerkoje te kuptoje nese Konte do te mund te mbylle perfundimisht historine me Çelsin per nje kohe te shkurter.

Per momentin Konte eshte me pushime ne Lampeduza dhe po e mendon seriozisht opsionin e kalimit te Milani. Qellimi i Leonardos eshte qe t’i prezantoje Kontes programin e pronareve te rinj te Milanit dhe te kuptoje se kur do te ndodhe lamtumira perfundimtare e tij nga Çelsi duke pare edhe shifren prej 17 milione Eurosh qe Abramoviç do te duhet t’i paguaje trajnerit italian per shkarkimin e parakohshem.

Sfidanti.al